اتفاق حیرت آور علی بابا و جک ما در دنیای بلاکچین

 

اتفاق حیرت آور جک ما و علی بابا در دنیای بیت کوین و بلاک چین

آمازون که یکی از رقبای علی بابا می باشد طرح معینی جهت به کار بردن رمز ارز و زنجیره بلوک ارائه کرده است ولی جک ما موسس علی بابا طرح هایش را به صورت مخفیانه پی گیری می کند.

اتفاق حیرت آور:زمانی ابزار تفریحی گیک ها و نردها بیت کوین بود که اکنون یکی از موضوعات روزانه و مهم می باشد فروشنده های قدرتمند جهان همانند آمازون و علی بابا از فرآیند رو به ترقی رمز ارزها و تکنولوژی زیرساخت آن ها ،زنجیره بلوک آگاه هستند.

از چند سال قبل آمازون نسبت به پذیرفتن رمز ارزها علاقه مند شده و در فکر پیداکردن راه حلی مبنی بر تکنولوژی بلاک چین جهت پیشرفت کارهای مربوطه به مدیریت می باشد لیکن علی بابا یکی از رقبای شرقی آمازون می باشد که برعکس آمازون نسبت به بیت کوین بی توجه است و در رابطه با محصولات بلاک چین طرح معینی عرضه می کند

در این متن در بلاک مگ ما نظریه های ضدونقیض را مورد مطالعه قرار می دهیم و درباره ی جک موسس گروه تجاری علی بابا در مورد تکنولوژی زنجیره بلوک و بیت کوین خواهیم پرداخت.

اتفاق حیرت آور علی بابا و جک ما در دنیای بلاکچین

ترویج قلمرو اتفاق حیرت آور

علی بابا تنها شامل یک فروشگاه اینترنتی نمی باشد بلکه شامل 13 شرکت دیگر نیز می باشد که جک ما موسس علی بابا در مدت چند سال اخیر توانسته سایت فروشگاه ،حتی باشگاه فوتبال واقع در گوانگژورا نیز شامل شود کادر این گروه عظیم دارای 66000 نفر کارمند می باشد.جک ما با دارایی حدود 7/42 میلیون دلار مجموعه ای بزرگ در جهان شرق ساخته و این توانایی را دارد که با رقبای بزرگ غربی همانند آمازون ،مایکروسافت و آی بی ام به رقابت بپردازد.ولی در مبحث زنجیره بلوکدئو رمز ارز ها ،شرکت های طرف غرب طرح های صریح و شفافی را عرضه کرده اند در حالی که علی بابا وانمود می کند که علاقه ای به بیت کوین ندارد در سکوت خبری نیم نگاهی به تکنولوژی زنجیره بلوک دارد.

انجمن حواله مبنی بر تکنولوژی بلاک چین

خبرهای جدید اثبات می کند که علی بابا و یکی از شرکت های تحت نظارت با عنوانAnt Financial  می باشد یک راه حل به صورت آزمایشی ارسال و دریافت حواله را طراحی کرده است و دارای این قابلیت می باشد که یک تراکنش را در سه ثانیه به انجام می رساند .

جک ما این ابداع را بسیار ضروری دانسته و درباره ی آن شرح می دهد:

استفاده از بلاک‌چین برای مدیریت حواله‌های فرامرزی یکی از پروژه‌هایی است که بسیار موردتوجه من است. اگرچه آغاز این پروژه در هنگ‌کنگ بوده اما به‌زودی در اختیار همه مردم جهان قرار می‌گیرد.

فناوری بلاک‌چین در صنعت سلامت

اما در صنعت سلامت ما، چندان موضع‌گیری مشخصی ندارد و صرفاً خبری که مربوط به زیرمجموعه شرکت علی‌بابا است را تأیید می‌کند.
ZhongAn چندی پیش اعلام کرد که قصد دارد از فناوری زنجیره‌بلوک برای کاهش ریسک‌ها و هزینه‌های وابسته به امنیت در صنعت سلامت استفاده کند.

سهم‌خواهی بیشتر از زنجیره‌بلوک

بیشتر از این‌ها Alipay که بازوی اجرای Ant financial است با سرمایه‌گذاران مختلف قراردادهایی امضا کرده که می‌تواند سرمایه‌های زیادی را برای توسعه راهکارهای بلاک‌چینی در اختیار این شرکت قرار دهد.
مدیران Alipay امیدوارند که این راهکارهای زنجیره‌بلوکی به‌طورجدی در زیرساخت برنامه‌های پرداخت موبایلی پیاده‌سازی شوند. به‌علاوه متخصصان این فناوری در سراسر سال ۲۰۱۷ با Alipay همکاری کرده‌اند و در حال ساخت یک پایگاه بزرگ دانش درباره این فناوری هستند.

بیت‌کوین حباب‌ساز!اتفاق حیرت آور

جک ما به‌عنوان شخصیت کاریزماتیک علی‌بابا تا توانسته از بیت‌کوین بد گفته و درباره حباب بودن آن و آلتکوین‌ها هشدار داده است.
اما فناوری زنجیره‌بلوک به عقیده وی حباب نیست و باید آن را جدی گرفت. ما در طی کنفرانسی در سال ۲۰۱۷ گفت:

من بیت‌کوین را نمی‌فهمم. این رمزارز کاملاً مرا گیج کرده و حتی اگر بتواند کاملاً کارایی داشته باشد احتمالاً تمام قواعد و اصول تجارت جهانی که ما به آن اعتقاد داشتیم را تغییر می‌دهد و ما هنوز آمادگی این تغییر را نداریم. ما یک گروه مطالعاتی برای بررسی زنجیره‌بلوک داریم اما بیت‌کوین چیزی نیست که موردعلاقه و توجه من باشد.

نگاهی به تلاش‌های مدیریتی جک ما از لغو راه‌اندازی برنامه ماینینگ برای رمزارز اختصاصی تا دستور ممنوعیت فروشگاه‌های آنلاین Taobao برای همکاری با ICO ها همگی نشان‌دهنده جدیت وی برای تفکیک بیت‌کوین و بلاک‌چین است در حالی که به اعتقاد بسیاری از متخصصان چنین جدایی غیرقابل انجام و اصلاً غیرممکن است.

اتفاق حیرت آور علی بابا و جک ما در دنیای بلاکچین

سبک تفکر چینی

در چین تفکر زنجیره‌بلوک به‌جای بیت‌کوین هرروز پررنگ تر از گذشته می‌شود
چین یکی از اولین کشورهای جهان است که برای توسعه فناوری بلاک‌چین راهبرد رسمی تدوین کرده و آن را در سیزدهمین برنامه پنج‌ساله توسعه گنجانده است

سال جاری در تلویزیون دولتی چین برنامه‌ای با محوریت زنجیره‌بلوک پخش شد که در آن کارشناسان برنامه روی این موضوع تأکید کردند که این فناوری ۱۰ برابر مهم‌تر از اینترنت است.
این موارد نشان‌دهنده این است که دولتمردان چینی عمداً تفکر برتری بلاک‌چین نسبت به بیت‌کوین را در سطح جامعه تزریق می‌کنند و همین باعث شده تا این فناوری جایگاه مهم‌تری در تصمیمات رسمی این کشور داشته باشد

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *