خرید و فروش بیت کوین چراغ خاموش انجام می شود

قانون گذاری بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین چراغ خاموش انجام می شود

چند ماهی از ممنوعیت خرید و فروش بیت کوین و ارزدیجیتل می گذرد اما به نظر می رسد این ممنوعیت تاثیر زیادی در خرید و فروش این رمزارزها و به ویژه بیت کوین نداشته است.

البته ممنوعیت های اعمال شده باعث کاهش فعالیت صرافی ها و اکسنج های کریپتو کارنسی شده است اما به نظر می رسد معاملات رمزارزها در جریان است.

معصومه آقاپور علیشاهی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار بورسبا اشاره به ادامه روند خرید و فروش غیر مجاز ارز دیجیتال در کشور، اظهار کرد:

این روزها بارها به مردم اعلام کرده ایم که خرید و فروش ارز مجازی در کشور ممنوع و رسما غیر قانونی است.چراکه هیچ سازمان و قانونی برای رسیدگی به جرایم این تجارت وجود ندارد و مردم در صورت زیان قطعا هیچ راهی برای رسیدن به حقشان نخواهند داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابلاغ بانک مرکزی مبنی بر ممنوعیت خرید و فروش ارز دیجیتال در کشور، تصریح کرد:

بانک مرکزی طی ابلاغیه ای که در دی ماه سال گذشته تصویب و در ۲۸ فروردین ماه امسال در کلیه مراکز مالی برقرار کرده است صریحا ممنوعیت استفاده از ارز مجازی را اعلام و آن را جرم تلقی کرده است.

وی افزود:

مجلس شورای اسلامی نیز در قالب عناوین مختلف به خریداران ارز دیجیتال( بیت کوین) تذکر داده است اما به تازگی اخباری مبنی بر ادامه خرید و فروش این قبیل از ارزها در سایت های غیر مجاز به گوش می رسد که نیازمند برخورد جدی دستگاه قضایی است.

علیشاهی افزود:

این تجارت هیچ منبع قانونی در کشورمان ندارد و قطعا مردم را با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد کرد.

 

چیزی که مشخص است خلا قانونی موجود در زمینه بلاکچین و ارز دیجیتال تاثیری بر میزان خرید و فروش این ارزها نخواهد داشت و باید برای عقب نماندن از قافله بلاکچین برنامه ریزی های مربوط به قانون گذاری این حوزه را تسریع کرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *