استخراج ابری ارز دیجیتال

یکی از معایب استخراج رمزارزها این است که هر کاربر نیاز به تجهیزات پیشرفته و دانش فنی دارد تا بتواند به عنوان استخراج کننده وارد شبکه شود. از طرفی یکی از چالش های اصلی در بحث استخراج ارزهای دیجیتال، بحث هزینه برق در کشورهای مختلف است که عملا باعث میشود استخراج رمزارزها در بسیاری از کشورها زیان ده شود. اما مفهوم جدیدی به نام استخراج ابری تمامی این مشکلات را حل میکند.استخراج ابری رمزارز به بیان ساده به معنای استفاده از قدرت پردازش فارم های استخراج به اشتراک گذاشته شده است.

در این روش با راه اندازی فارم های استخراج ارزهای دیجیتال و تعبیه دستگاه های ماینینگ ، شبکه واحدی ایجاد میشود و قدرت پردازش خود را در اختیار افراد از سراسر جهان قرار میدهد. به این ترتیب شانس دریافت پاداش برای کل شبکه افزایش می یابد و در نهایت پاداش حاصل میان کاربران تقسیم میشود.در حالت عادی یک کاربر به صورت واحد شانس کمی برای استخراج رمزارزها خواهد داشت.

استخراج ابری ارز دیجیتال

 

مزایا:

1.   کاربران در این روش نیازی به خرید سخت افزارهای استخراج ندارند.

2.   نیازی به دانش فنی برای استخراج نخواهد بود و هرکس با یک سیستم کامپیوتری میتواند عمل استخراج را انجام دهد.

3.   هزینه های بالای انرژی مصرفی که ماینرها دارند کاهش می یابد.

4.   مشکلات مربوط به نگهداری دستگاه های استخراج و هزینه های استهلاک و … رفع می گردد.

5.   شانس کلی استخراج و کسب درآمد افزایش می یابد.

تکنیک‌ها و رو‌ش‌های استخراج ابری (cloud mining)

روش‌های متفاوت و متنوعی برای استخراج ابری ارز‌های دیجیتالی وجود دارد و افراد می‌توانند هر یک از آن‌ها را با توجه به میزان دانش فنی و متناسب با نیاز خود، انتخاب کنند.

1- استخراج از طریق میزبان یا Hosted Mining

در این روش، ماینر (شخص استخراج کننده)، با اجاره یک ماشین استخراج یا ماینینگ، کار خود را پیش می‌برد و استخراج ابری را آغاز می‌کند. در این روش، میزبان به شما اجازه می‌دهد تا از ماشین یا سیستم ماینینگ، استفاده کنید بدون اینکه نگران هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری آن باشید.

2- استخراج از طریق میزبانی مجازی یا Virtual Hosted Mining

در روش استخراج میزبانی مجازی، شخص می‌تواند با اجاره یک سرور مجازی خصوصی، نرم‌افزارهای ماینینگ خود را بر روی آن نصب کند و کار استخراج ابری را شروع کند.

3- پاور هش اجاره‌‌ای یا Leased Hashing Power

در این روش از استخراج ابری، شما می‌توانید قدرت پردازش سیستم‌های ماینینگ را اجاره کنید و هیچ نگرانی‌ای برای از بین رفتن، تعمیر و نگهداری سخت‌افزار‌های مخصوص ماینینگ نداشته باشید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *