فرصت های شغلی بلاکچین و ارز دیجیتال در حال افزایش است

آمار ها نشان از افزایش تقاضا برای متخصصین حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال دارد.پلت‌فرم Glassdoor اخیرا اعلام نموده که بازار کار ایالات متحده در حال حاضر با انبوهی از فرصت‌های شغلی مرتبط با فناوری بلاکچین سروکار دارد. تحقیقات این کمپانی نشان می‌دهد که بیشترین تعداد فرصت شغلی مرتبط با فناوری بلاک‌چین، «مهندسی نرم‌افزار‌های مرتبط با بیت‌کوین و تکنولوژی بلاک‌چین» است. این کمپانی همچنین در ادامه اعلام نموده که دومین فرصت‌ شغلی محدود در این رده، «معماران فناوری و مدیر تولید» است.

بزرگ‌ترین کارفرما در این رده، کمپانی بلاک‌چینی ConSensys است که توسط جوزف لوبین(Joseph Lubin) یکی از بنیان‌گذاران اتریوم و کمپانی بزرگ IBM اداره می‌شود. این دو با هم توانسته‌اند بیش از ۱۲ درصد از فرصت‌های شغلی مربوط به بیت‌کوین و صنعت رمزارزی را در اختیار داشته باشند.

شهر نیویورک بالاترین تعداد کارمندان «مهندسی بیت‌کوین» را در اختیار دارد، در حالی که رتبه‌ی دوم با در دست داشتن ۲۴ درصد از مشاغل بلاک‌چینی به شهر سانفرانسیسکو تعلق دارد.

استخدام بلاکچین

وضعیت شغل‌ها

این آمارهای مرتبط با شغل‌های اعلام شده بسیار جالب توجه است زیرا افزایش چشم‌گیر تعداد فرصت‌های شغلی مرتبط با این تکنولوژی نوپا، نشان دهنده‌ی رشد روزافزون فناوری بلاک‌چین در ایالات متحده و جهان است. همانطور که در گزارشات Glassdoor گفته شده، آگوست ۲۰۱۸ پر رونق‌ترین سال صنعت بلاک‌چین و رمزارزی بوده ، تا جایی که تنها در خاک ایالات متحده بیش از ۱۷۷۵ فرصت شغلی مرتبط با این دو فراهم شده است.

در مقایسه با آگوست سال ۲۰۱۷، در آن زمان تعداد فرصت‌های شغلی ارائه‌ شده‌ی مرتبط با بلاک‌چین تنها ۴۴۶ مورد بوده است؛ بنابراین به راحتی می‌توان گفت که این صنعت روز به روز در حال گسترش و فراگیر شدن است.

میزان حقوق پرداختی این شرکت‌های نیز جالب توجه است. میزان حقوق و دستمزد شروع کار، که می‌توان آن را متوسط حقوق پایه‌ی بلاک‌چین نیز نامگذاری کرد، سالیانه چیزی در ۸۴ هزار و ۸۸۴ دلار است. لازم به ذکر است که این حقوق پایه بیش از ۶۲ درصد از دیگر دستمزد‌های پایه‌ در ایالات متحده که رقم ۵۲ هزار دلار می‌باشد، بالاتر است. در بالاترین حد دستمزد پرداختی برای یک شغل مرتبط با صنعت بلاک‌چین و رمزارزی، سالیانه مبلغ ۲۲۳ هزار دلار بوده است.

رشد شغل‌های بلاک‌چینی

یکی از مهم‌ترین شاخص‌های اقتصادی هر کشوری، بازار کار آن است. در آخرین یافته‌های پژوهشی نشان داده شده که طی ده ماه گذشته، صنعت رمزارزی، بیت‌کوین و بلاک‌چین بیش از ۳۰۰ درصد رشد داشته‌اند. رونق شغلی در ایالات متحده نیز یکی دیگر از عوامل نشان دهنده‌ی این واقعیت است که تعداد فرصت‌های شغلی مرتبط با بلاک‌چین و رمزارزها روز به روز افزایش خواهد یافت.

در بخش‌هایی از گزارشات Glassdoor آمده است که:

با وجود اینکه قدرت نهایی و توانایی صنعت رمزارزی و بلاک‌چین هنوز مشخص نشده است، به نظر می‌رسد که بازار شغل‌های بلاک‌چینی همچنان در آینده به رشد سریع خود ادامه خواهد داد. Glassdoor

می‌توان گفت که آقای لوبین به عنوان چهره‌ی بلاک‌چین شناخته شده است و به طور گسترده‌ای به عنوان یک فرد تاثیرگذار در بیت‌کوین و بلاک‌چین معرفی می‌شود. وی در سال ۲۰۱۵ موسسه‌ی ConsenSys را راه‌اندازی کرد؛ این موسسه یکی از اولین کمپانی‌های نرم‌افزار مبتنی بر بلاک‌چین بود که در ایالات متحده کار خود را شروع کرد و توانسته به عنوان یک شاخص اندازه‌گیری میزان رشد در صنعت بلاک‌چین و رمزارزی در منطقه‌ی Silicon Valley محسوب شود. موسسه‌ی ConsenSys به یک تسهیل کننده‌ی راه برای شرکت‌های کوچک‌تر مرتبط با فناوری بلاک‌چین شده تا در نهایت این کار منجر به ادغام شرکت‌های کوچک با شبکه‌ی اتریوم شود، شبکه‌ای که آقای لوبین با همکاری ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) به همراه پروژه‌ی اتریوم، پایه‌گذاری کردند.

آقای لوبین در جدید‌ترین صحبت‌های خود در گردهمایی SXSW اعلام کرد که فناوری‌های مختلف، از سفر‌های فضایی تا فرهنگ، موسیقی یا فرود روی ماه، همگی در آینده‌ای نزدیک توسط «فناوری‌های دیجیتال بروز» و با نام تکنولوژی بلاک‌چین، هدایت خواهند شد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • اخبار
  • فرصت های شغلی بلاکچین و ارز دیجیتال در حال افزایش است