ارز دیجیتال در ایران قانونی می شود

 

ارز دیجیتال در ایران قانونی می شود

ارز دیجیتال در ایران قانونی می شود

تقریبا سه ما از ممنوعیت ارز دیجیتال و مبادلات این رمز ارز ها در ایران می گذرد و در این مدت خبرهای مختلفی پیرامون بلاکچین و ارز دیجیتال مخابره شده است.نکته مهم این است که در این مدت ممنوعیت ارز دیجیتال شاهد برگزاری نشست ها و کارگروه های تخصصی بوده ایم که با موضوع ارز دیجیتال و مزایا و معایب آن برگزار شده است.

با توجه به وعده های داده شده که خبر از قانون گذاری نهایی رمزارز در ایران در اواسط سال جاری میداد به نظر می رسد کم کم باید منتظر اعلام تصمیمات نهایی و قوانین این حوزه باشیم.در همین راستا امروز خبری مبنی بر رفع ممنوعیت ارزهای دیجیتال در ایران منتشر شد.

به گزارش بلاک مگ ، دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: احتمالا ارزهای دیجیتال در ایران باز خواهند شد اما درباره اینکه چه ارزی باز شود هنوز تصمیم‌گیری نشده است.

سیدابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در حاشیه نمایشگاه الکامپ، درخصوص جلسه شورای عالی فضای مجازی که در درباره ارزهای دیجیتال بحث شده بود سوالی مطرح شد مبنی بر اینکه در حال حاضر بانک مرکزی ارزهای دیجیتال در ایران را مجاز نمی‌داند و قوه قضائیه سایت‌های ارائه دهنده ارز دیجیتال را فیلتر می‌کند این در حالی است که در شرایط فعلی اقتصادی و تحریم‌ها برخی معتقدند ارزهای دیجیتال می‌توانند برای معاملات خرد، تحریم را دور بزنند و توسط مردم استفاده شوند آیا ارزهای دیجیتال در ایران باز خواهند شد،‌ گفت احتمالا برخی از رمزارزها آزاد و قابل استفاده باشند.

ابوالحسن فیروزآبادی

ابوالحسن فیروزآبادی

وی در پاسخ به این سؤال که مشخص است که کدام ارز باز می‌شود، گفت:

هنوز تصمیم‌گیری نشده است. کارگروهی در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی این موضوع برای راه‌اندازی صرافی پول‌های مجازی، ماینینگ ارزهای دیجیتال و اینکه چه پول‌هایی مجاز خواهند شد، کار می‌کند و تصمیم گیری خواهد کرد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت:

همچنین برای مبادلات اقتصادی بین کشورهای دوست نیز برنامه ایجاد ارز ملی مشترک در دستور کار است.

لازم به ذکر است که در مصوبه  ممنوعیت اعلام شده بود، از آنجایی که انواع ارزهای دیجیتال از این قابلیت برخوردار هستند که به ابزاری برای پولشویی و تامین مالی تروریسم و به طور کل، جابه‌جایی منابع پولی مجرمان بدل شوند، حوزه نظارت بانک مرکزی برای پیشگیری از وقوع جرائم از طریق ارزهای دیجیتال، موضوع ممنوعیت به کارگیری ارزهای دیجیتال را به بانک ها ابلاغ کرده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

2 دیدگاه در “ارز دیجیتال در ایران قانونی می شود

خبر خوبیه ای کاش سریع تر ارز دیجیتال رو قانونی کنن به ویژه برای رفع تحریم خیلی خوبه

واقعا میشه به ارز دیجیتال ملی اعتماد کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *