توسعه یک ارز دیجیتال توسط بانک خلق چین با مدل بیت کوین

توسعه یک ارز دیجیتال توسط بانک خلق چین با مدل بیت کوین
این سری هم یکی از کاری عجیبی که دولت چین کرده است را برای شما آماده کرده ایم.ایجاد یک رمزارز جایگزین دولتی برای دولت خلق چین شاید در مقیاس بزرگ چندان علاقه مندی نباشد ولی کم کم این حجم بزرگتر و بزرگتر شده و آنها هم بیشتر و بیشتر به بیت کوین علاقه پیدا می کنند.

 

یائو کیان که سرپرستی موسسه پژوهشی ارزهای دیجیتال را در این کشور بر عهده دارد درباره قابلیت‌های یک ارز دیجیتال دولتی صحبت کرده اگرچه به کمبودهای موجود در رمزارزهایی مثل بیت‌کوین نیز اشاره داشته است.

وی معتقد است که توسعه یک ارز دیجیتال که زیر نظر دولت چین باشد می‌تواند پول کاغذی رایج را تثبیت کند و سیستم مالی کشور را تقویت کند.

یائو کیان در نشست دیگری در همین رابطه اعلام کرد:

ارزش رمزارزهایی مثل بیت‌کوین اساساً از شایعات بازار تأثیر می‌پذیرند. بنابراین پذیرش آن به‌عنوان یک ارز واقعی فاجعه‌آمیز خواهد بود و همین نکته نشان می‌دهد که بیت‌کوین هرگز نمی‌تواند شکل یک ارز واقعی را به خودش بگیرد.

حکایت پیچیده بیت‌کوین و زنجیره‌بلوک در سرزمین چین

موسسه پژوهشی ارزهای دیجیتال که تحت نظارت بانک خلق چین فعالیت می‌کند از تابستان امسال کارش را با تحقیق درباره توسعه ارزهای دیجیتال بر پایه زنجیره‌بلوک آغاز کرده است.

بررسی سیاست‌ها و خط‌مشی‌های این موسسه نشان می‌دهد که بیشتر از بیت‌کوین به فناوری زیرساخت آن یعنی زنجیره‌بلوک تمایل دارد.

البته این موسسه چینی در اینجا هم می‌خواهد ترکیبی از ساختار غیرمتمرکز و حاکمیت مرکزی را پیاده‌سازی کند.

رویکرد این موسسه بر مبنای نظامی استوارشده است که باید توسط یک موسسه مالی مرکزی کنترل شود به این معنی که نه‌تنها مسئول توزیع نقدینگی باشد بلکه برای الگوریتم نقدینگی نیز طرح‌هایی داشته باشد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • بلاکچین
  • توسعه یک ارز دیجیتال توسط بانک خلق چین با مدل بیت کوین