دو برابر شدن تعداد پروانه های ثبت اختراع فناوری های بلاکچینی

تعداد پروانه‌های ثبت اختراع زنجیره‌بلوکی در سال ۲۰۱۷ دوبرابر شده است

  • توسط IrBlockchain
  • ۱ سال قبل
  •  ۰
دو برابر شدن تعداد پروانه های ثبت اختراع فناوری های بلاکچینی

هر روز که می آید تعداد پرونده های ثبت اختراع فناوری بلاکچین نیز بیشتر و بیشتر می شود و طبق آمار این نشان دهنده یک افزایش دو برابری می باشد.

به بیان دقیق تر داده‌های اخذ شده از پایگاه دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا که توسط متخصصان تحلیل شده ۳۹۰ مورد مربوط به فناوری زنجیره‌بلوک را نشان می‌دهد که در فاصله ماه‌های بین ژانویه و جولای امسال معرفی شده‌اند.

همچنین در مقایسه با دوره زمانی مشابه در سال گذشته تعداد پروانه‌های ثبت اختراع در زمینه زنجیره‌بلوک به میزان ۹۰ درصد افزایش داشته است.

این موضوع در افزایش جستجوی کلیدواژه‌هایی مثل “بیت کوین”، “اتریوم“، “زنجیره‌بلوک” و “دفترکل توزیع‌شده” در پایگاه داده آن سازمان نیز قابل‌تشخیص است.

به‌هرحال این آمار نشان‌دهنده افزایش اقبال عمومی در حوزه تحقیق و توسعه زنجیره‌بلوک است. مثلاً در سال ۲۰۱۲ کمتر از صد پروانه ثبت اختراع زنجیره‌بلوکی در پایگاه دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا به ثبت رسیده درحالی‌که در سال ۲۰۱۶ بیشتر از ۴۶۹ مخترع خلاق و نوآور طرح‌های خود درزمینهٔ این فناوری را به جهان معرفی کرده‌اند.

البته اکثر این طرح‌ها بیشتر پیرامون موضوعاتی مثل کاوشگری و استخراج بیت کوین، پرداخت‌های درون خودرویی و رأی‌گیری نیابتی برای سرمایه‌داران شرکت‌ها است.

 

دو برابر شدن تعداد پروانه های ثبت اختراع فناوری های بلاکچینی

 

همان‌طور که در نمودار هم مشاهده می‌کنید روند ثبت اختراع رو به افزایش بوده است. اما نکته‌ای که می‌تواند تا حدودی باعث نگرانی افراد فعال در این حوزه شود کاهش نرخ پذیرش است.

برای مثال در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ بیشتر پروانه‌های ثبت اختراع با موفقیت پذیرفته شدند اما در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ تقریباً ۵۰ درصد پروانه‌ها توسط کارشناسان اداره ثبت پروانه اختراع و علائم تجاری آمریکا حائز صلاحیت تشخیص داده نشده‌اند.

به‌هرحال با تمام این فراز و فرودها شرکت‌هایی مثل گلدمن ساکس و ای‌تی اند تی علاوه بر بسیاری از افراد نوآور دیگر در چند ماه اخیر موفق شده‌اند پروانه‌های ثبت اختراع زنجیره‌بلوکی و رمزارزی خودشان را به ثبت برسانند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • بلاکچین
  • دو برابر شدن تعداد پروانه های ثبت اختراع فناوری های بلاکچینی