اقدامات دولت هلند برای توسعه بلاک چین

هند از جمله کشورهای فعال در زمینه بلاکچین است که به نسبت برنامه های تحقیقاتی و اجرایی زیادی در زمینه بلاکچین ترتیب داده است.در همین راستا دولت هلند با هدف ایجاد و توسعه شبکه بلاکچین ملی یک کار گروه مطالعاتی با اهداف بررسی این فناوری،‌مسائل حقوقی، تاثیرات اقتصادی و جنبه‌های اخلاقی تشکیل می‌دهد.

برنامه این کارگروه از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که در نهایت سه حوزه کلی را هدف قرار می‌دهد که برای ایجاد شبکه زنجیره‌بلوکی در سطح ملی مورد نیاز هستند.
بخش اول اعتماد است. افراد باید بتوانند به بلاک‌چین ملی اعتماد داشته باشند چون قرار است بستری باشد که جایگزین موسسات دولتی و حتی افراد حقیقی می‌شود.

کارهای دولت هلند برای توسعه بلاک چین

از همین رو امنیت اطلاعات قرار گرفته بر روی زنجیره‌بلوک و اطمینان از صحت عملکرد قراردادهای هوشمند بسیار مهم است.
دغدغه دوم دولت هلند که برای اجرای زنجیره‌بلوک ملی آن را در نظر گرفته است وجود برآوردهای دقیق از هزینه‌های مصرف انرژی، بحث‌های انعطاف‌پذیری و مقابله با حمله‌های سایبری است.

در انتهای این برنامه به حاکمیت زنجیره‌بلوک بر حسب مدیریت تکامل و ظهور زیرساخت‌ها و خدمات زنجیره‌بلوکی توجه شده است. در این حیطه مسائلی مثل مدیریت هویت و حفظ محرمانگی بیشترین اولویت را دارند.

به هر روی فناوری بلاک‌چین در مرحله رویارویی با دولت‌ها قرار گرفته است همان‌طور که نماینده پارلمان انگلیس دو ماه پیش همین رویارویی را به عنوان پرسش مطرح کرد و امروز دولتمردان چینی از  ارائه استانداردهایی برای ساخت بلاک‌چین ملی صحبت کردند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *