جذب سرمایه10 میلیون دلاری استارتاپ سلامت در بستر بلاکچین

یک استارتاپ کره ای فعال در زمینه سلامت و داده های مربوط به آن که بر بستر بلاکچین فعالیت میکند موفق شده یک سرمایه ۱۰ میلیون دلاری کسب کند.قبل از این در بلاک مگ برای شما گفتیم که قابلیت‌های زنجیره‌بلوک باعث افزایش محبوبیت آن در میان پزشکان و بیمارستان‌هایی که می‌خواهند به تمام سوابق بیمار در یک محیط دسترسی داشته باشند شده است.
یکی از متخصصانی که سال‌ها مسئولیت پرونده‌های الکترونیک سلامت در مرکز پزشکی بوستون آمریکا را بر عهده داشته معتقد است که اکنون زمان آن رسیده که نگاه جدیدی به اشتراک داده‌ها در حوزه پزشکی داشته باشیم.
در همین راستا در سوم ژانویه خبری رسانه‌ای شد که بر اساس آن استارتآپ کری توسط یکی از شرکت‌های زیرمجموعه انجمن پزشکی آمریکا مورد پشتیبانی قرارگرفته است.

پلتفرم این استارتآپ که Switch نام دارد درواقع ابزاری است که هدفش تأمین امنیت در انتقال داده‌های سلامت ازجمله سوابق بیماران در گستره سیستم سلامت ایالات‌متحده است.

استارتاپ سلامت و سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری در آن
کارکرد این ابزار که قرار است نقش یک شبکه را ایفا کند اعتبارسنجی مبدأ و مقصد یک تراکنش به‌وسیله یک بستر بلاک‌چینی (زنجیره‌بلوکی) و باهدف جلوگیری از دسترسی کاربران متفرقه به داده‌های حساس است.

مدیرعامل انجمن پزشکی آمریکا ضمن حمایت از چنین طرح‌هایی اعلام کرده حوزه سلامت باید از فناوری‌های ساختارشکن استقبال کند. وی معتقد است:

مسئله سیال بودن داده‌ها که اکنون خیلی از پزشکان و سایر ذینفعان حوزه سلامت را درگیر کرده است باید حل شود چون یکی از بزرگ‌ترین موانع بهبود رابطه بیمار-پزشک است.

اولین بار نیست که این ابتکارات بلاک چینی (زنجیره‌بلوکی)‌ در حوزه سلامت اتفاق می‌افتند.
در آگوست سال گذشته میلادی جامعه پزشکی دِلاور آمریکا از کار بر روی یک طرح مفهومی بلاک‌چینی (زنجیره‌بلوکی) خبر داد که هدفش ایجاد یک دفترکل برای ثبت و مدیریت سوابق بیماران است و می‌تواند توسط فراهم‌کنندگان خدمات پزشکی و بیمه‌گذاران مورداستفاده قرار گیرد.

برخی از متخصصان معتقدند این فناوری می‌تواند حتی در بخش‌های مدیریتی و اجرایی سلامت نیز به کار گرفته شود. برای نمونه دبی بوچی بر این باور است که سوابق پرداختی هزینه‌های درمان می‌تواند در یک بستر بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) ذخیره شود تا بعداً برای همگان قابل‌مشاهده و استناد باشد.

علاوه بر این‌ها وزارت خدمات بهداشتی و امور انسانی آمریکا که قبلاً فراخوانی را برای دریافت مقاله‌های علمی درزمینهٔ کاربردهای فناوری بلاک‌چین (زنجیره‌بلوک) در حوزه سلامت داده بود اکنون چیزی در حدود ۷۰ مقاله دریافت کرده که نشان‌دهنده کاربردهای وسیع این فناوری برای بهبود رابطه پزشکان و بیماران است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *