چگونه بلاکچین بازی های رایانه ای را به یک سطح کاملا جدید ارتقاء می دهد!


امروزه کاربرد تکنولوژی بلاکچین فراتر از ارز های دیجیتال رفته است، و این در حالی است که کاربرد های جدید آن با کاربرد های معمول شناخته شده برای بلاکچین بسیار متفاوت است و به مراتب کاربرد بلاکچین بیش از این است که صرفا برای انتقال ارز های دیجیتال استفاده شود. برای مثال همیشه در صنعت بازی مشکلاتی بحث برانگیز وجود داشته از جمله این که کاربران همیشه از مسئله ی امنیت اطلاعات بازی خود، فعالیت های جعلی، هزینه های بالا و مهم تر از همه اتفاقات شانسی نا عادلانه و پنهان نگران اند.

در این گونه مسائلP2P فقط به معنای peer-to-peer یا ( هم سطح با هم سطح ) نیست. بلکه به معنای person-to-person ( شخص به شخص ) می باشد. ٰدر حال حاضر روش های زیادی وجود دارد که در آن تکنولوژی بلاکچین مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر برای رفع این مشکلات روش های زیادی وجود دارد که در آن تکنولوژی بلاکچین مورد استفاده قرار می گیرد. برای نمونه می توان به تکنولوژی FinTech اشاره کرد که برای حل این مسائل و بسیاری دیگر از چالش های صنعت بازی استفاده می شود؛ که ما در این جا به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد.

 

 

کاهش تقلب:

تقلب های آنلاین مشکلات زیادی رای برای صنعت بازی به وجود می آورد. یکی از بزرگ ترین مزایای بلاکچین برای صنعت بازی این هست که رمزنگاری بسیار امن داده ها را امکان پذیر می سازد این در حالی است که اطلاعات بازی برای خود کاربر بسیار شفاف و قابل دسترس می باشد. از بلاک چین برای امنیت بازی های مانند کازینو ها، لاتاری و عملا هر بازی دیگری که بر اساس یک تعداد عدد شانسی بازی می شود.

این تدابیر کار را برای هکر ها سخت و تقریبا غیر ممکن خواهد کرد؛ حتی اگر غیر متمرکز کردن فقط یک شبکه بلاکچین ممکن به نظر برسد می توان کاربر را مطمئن ساخت که اطلاعات در جای امن محفوظ خواهند ماند. این یکی از ویژگی های ذاتی تکنولوژی لجستیک توزیع شده است که به موجب آن گره های موجود در شبکه کل اطلاعات کاربری را به صورت توزیع شده در سیستم هر کاربر ذخیره می کند و هر گره اطلاعات کامل در کل پایگاه داده را دارد.

خربد و خروش های داخل بازی بسیار آسان تر می شود:

داد و ستد های داخل بازی بسیار محبوب هستند و در حال حاضر یکی از مهم ترین راه های کسب درآمد برای توسعه دهندگان بازی هست تا کار خودشان رو به رونق باشد و کاربران به بازی کردن ادامه بدهند.

به وجود آوردن یک ارز دیجیتال مجزا برای بازی ها این امکان را به کاربران می دهد که بدون واسطه که کم تر زمان بر خواهد بود و هزینه های مضاعفی برای آنان خواهد داشت از بین برود به عبارت دیگر خرید فروش های داخل بازی ها بسیار سریع امن و بدون مالیات خواهد بود.

حساب های کاربری سازگار با کل شبکه:

بازی هایی که بر اساس بلاکچین توسعه داده می شوند، کاربرانش قادر خواهند بود تا برای خود آدرس عمومی منحصر به فردی برای همه بازی ها خود داشته باشند به عبارت دیگر قادر خواهند بود که ارز دیجیتال خود را در بازی های مختلف استفاده کنند؛ برای مثال فرض کنید که بتوانید coin های بدست آورده خود را در بازی Clash Of Clans  را در بازی به بازی Asphalt Xtreme انتقال بدهید.

این کار انعطاف پذیری و قابلیت همکاری پلتفرم ها را به طور باورنکردنی افزایش می دهد.که قابلیت های موجود در بازی را بسیار افزایش می دهد و محدودیت های موجود در تکنولوژی های کنونی را از بین می برد .

مالکیت حداکثری توسط کاربر:

در اکثریت باری های که هم اکنون موجود است. کاربران عملا صاحب چیز هایی که درون بازی خرید می کنند نیستند. یکی از مزایای بازی های توسعه یافته با بلاکچین که آن را متمایز می کند این است که به کاربران این اجازه را می دهد که به کمک قرار داد های هوشمند به صورت بلفعل مالکیت خرید های خود را در دست داشته باشند.

این قرار داد های هوشمند به صورت خودکار اجرا خواهند شد؛ در حالی که همانند سایر قراردادهای هوشمندانه، نتایج قابل برگشت نیست.

به عبارت دیگر؛ شما وقتی یک بازی بر پایه بلاکچین را اجرا می کنید، همه دارایی های درون بازی توسط قرار داد های هوشمند سریعا به حساب کاربری شما انتقال خواهد یافت و یکی دیگر از مزایای منحصر بفرد این هست که این قراردادهای هوشمند با شفافیت کامل اجازه می دهد که هر بازیکن بتواند به راحتی به قوانین ضمنی نگاه کند.

( AERUM) یک بلاک چین مناسب برای این چالش:

یکی از بزرگ ترین چالش های موجود در بازی های مبتنی بر بلاکچین سرعت اجرای بازی است. اکثر شبکه های موجود کنونی برای بازی های جدی بسیار کند می باشند. یک مثال واقعی از مسئله: در یک بازی چند نفره یک کلیک ساده می تواند تغییرات زیادی را در بازی ایجاد کند. ولی از انجایی که بلاکچین های موجود برای این کار بسیار کند می باشند، حتی برای اجرای یک عمل ساده می تواند زمان بسیار زیادی صرف شود، زیرا هر تغییری که ایجاد می شود باید در کل شبکه ثبت شود.

در همین جا است که AERUM  وارد صحنه می شود.

شبکه AERUM بسیار سریع می باشد. AERUM کارایی بسیار بالایی دارد که block time آن ۲ ثانیه طول می کشد و اجرای معاملت زیر ۵ ثانیه اتفاق می افتد. همچنین این شبکه مقیاس نامحدود و وابسته به تقاضایی را ارائه می دهد که شبکه را قادر می سازد تا بتواند ۵۰۰ الی بیش از ۱۰۰۰۰۰ معامله را در ثانیه پردازش کند. این صد در صد سازگار با Ethereum پیشگام صنعت است. در حالی که در همان زمان عملکردش ۲۵ برابر بیشتر است. AERUM   دارای یکپارچه سازی کامل با Ethereum است که به لطف جابجایی های متقابل زنجیره ای تضمین انتقال آسان و مطمئن است.

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *