فروشگاه زنجیره ای نستله استفاده از بلاچین در نرم افزار پیگیری فروش خود را افشا کرد

فرشگاه زنجیره ای نِستِله (Nestlé) که مقر اصلی آن در کشور سویس می باشد، ۱۱ تیر (۲ جولای)  اعلام کرده که برای ردگیری محسولات خود در طی فرایند عرضه آن ها علاقه دارد از تکنولوژی بلاک چین استفاده کند .

این پروژه در چهارچوب OpenSC یا Open Computer Stack پیریزی می شود. به گزارش وبسایت Cointelegraph این چهارچوب یک پلتفرم بلاکچین هست که به صورت شراکتی توسط WWF-Australia و global corporate venture BCG Digital Ventures راه اندازی شده است.

نستله ادعا می کند که به لطف این پروژه تبدیل به اولین شرکت بزرگ مواد غذایی و آشامیدنی می شود که از تکنولوژی بلاک چین در این زمینه استفاده می کند. با پلتفرم OpenSC مصرف کنندگان قادر خواهند بود که به صورت مداوم و گزارش شده به داده های زنجیره ای پایدار دسترسی داشته باشند.

نسخه اولییه این برنامه شیر مزارع و تولید کننده های نیوزازیلند و خارخانه شرکت های وانبار ها را در خاور میانه پیگیری خواهد کرد. گذشته از این ها، شرکت ادعا می کند که قصد دارد این نرمافزار با روغن نخل تهیه شده در قاره آمریکا آزمایش شود. هدف از پروژه آزمایشی این است که ببینیم آیا سیستم مقیاس پذیر است یا خیر. مدیر کل منابع انسانی در نسته ادعا می کند که:

این تکنولوژی بلاک چین این اجازه را خواهد داد که هر کسی در هر نقطه از جهان به منابع و ارقام شرکت نستله دست رسی داشته باشد.

با توجه به گزارش Cointelegraph در ماه ژانویه، ابتکار ایمنی مواد غذایی متکی بر بلاک چین شرکت IMB – که شامل فروشگاه های زنجیره ای Walmart و Unilever  می شود – برای ارئه خدمات برای شرکت های دیگر آماده می شود. که شامل همکاری با شرکت های نستله (Nestle) و Carrefour برای ردیابی یک نام تجاری سیب زمینی آبپز شده! گزارش شده توست Cointelegraph در ماه آپریل.

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *