راه اندازی مرکز FinHub توسط SEC برای مدیریت ICO ها

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده(SEC) که برنامه ریزی های زیادی در راستای مدیریت ریسک و جلوگیری از کلاهبرداری ها در زمینه ارز های دیجیتال و همچنین ico ها داشته است در طی روز‌های گذشته با انتشار یک پست توییتری اعلام کرده است که در حال راه‌اندازی یک مرکز استراتژیک جدید برای نوآوری‌ها و فناوری‌های صنعت مالی است. طبق اعلام کمیسیون مذکور، این مرکز FinHub نام خواهد داشت.

SEC

با توجه به این اعلامیه، FinHub به عنوان یک منبع برای چند فناوری پیشرفته، از جمله دارایی‌های دیجیتال، ICOها، مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری خودکار، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، بکار گرفته خواهد شد. به عنوان بخشی از این سرویس، در حالی که مرکز FinHub به شکلی فعال برای ایجاد یک دامنه‌ی عمومی علمی کار می‌کند، برای کمیسیون SEC نیز به عنوان یک بخش بانکداری عمل خواهد کرد.

این سرویس ابتکاری قرار است توسط والری شِزپانیک(Valerie Szczepanik) مشاور ارشد دارایی‌های دیجینال و یکی از نوآوران کمیسیون SEC، مدیریت شود. به نظر می‌رسد که اولین خروجی مرتبط با دارایی‌های دیجیتال مرکز FinHub قرار است در سال ۲۰۱۹ عرضه شود.

SEC

جی کلیتون(Jay Clayton) رئیس کمیسیون SEC در رابطه با این موضوع اعلام کرد:

مرکز FinHun یک نقطه‌ی مرکزی برای تمرکز تلاش‌های ما ایجاد می‌کند که با استفاده از آن می‌تواند بر نوآوری‌های موجود در بازار اوراق بهادار نظارت کرده و در آن‌ها دخیل شویم، اما این مرکز همچنین نیازمند یک قانون‌گذاری سریع و انعطاف‌پذیر است تا بتواند در ماموریت ما پاسخ‌گو باشد. Jay Clayton

این اخبار چندین هفته پس از اینکه کمیسیون SEC برای اولین بار در مقابل فعالیت‌های یک صندوق سرمایه‌گذاری رمزارزی واکنش نشان داد و سریعا دستور توقف آن را صادر نمود، منتشر شده است. این صندوق سرمایه در فعالیت‌های خود اقدام به تخلف و عدم رعایت قوانین اوراق بهادار کرده بود. علاوه بر این، در اوایل ماه اوکتبر نیز گزارشاتی منتشر شد که طی آن ادعا شده کمیسیون SEC به صورت مخفیانه در حال رصد و انجام تحقیقات در رابطه با صد‌ها ICO است.

به طور کلی می‌توان گفت که SEC به وضوح پیشرفت‌های بزرگی در جهت بهبود زیرساخت‌های نظارتی مرتبط با دارایی‌های دیجیتالی ایجاد کرده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • اخبار
  • راه اندازی مرکز FinHub توسط SEC برای مدیریت ICO ها