ثبت اسناد و مدارک بر روی بلاکچین در کره جنوبی

کره جنوبی که از پیشتازان فناوری بلاکچین چه در بحث های قانون گذاری و چه توسعه خدمات مرتبط بوده است مدام در حال تست فرصت ها و موارد جدید برای بلاکچین است.آژانس اینترنت و امنیت کره‌جنوبی برای توسعه یک سیستم بلاکچین برای ثبت اسناد وام و رهن، یادداشت تفاهم امضا کرد.

طرف دیگر این شراکت، تعاونی مالی است که مسئولیت تامین مالی مسکن در کره‌جنوبی را بر عهده دارد. این پلتفرم مبتنی بر فناوری زنجیره‌بلوک توانایی مدیریت اسناد مربوط به وام‌های بانکی و رهن را دارد.
موسسه اینترنت و امنیت کره‌جنوبی در این قرارداد مسئول ارائه خدمات مشاوره‌ای برای ایجاد و نگهداری از سیستم جدید است و تعاونی مالی که نقش کارفرما را دارد قرار است فرایندهای مربوط به دریافت وام و وثیقه رهن را برای خانواده‌های کم‌درآمدتر کره‌ای تسهیل کند.

ثبت اسناد و مدارک در زنجیره بلوک در کره جنوبی
از دیگر اهداف این پلتفرم زنجیره‌بلوکی فراهم کردن راهکاری برای مدیریت هویت مشتریان است. به عبارت دیگر داده‌های مربوط به هر متقاضی وام مسکن در ساختار زنجیره‌بلوک حفظ می‌شود که می‌تواند در استفاده‌های بعدی زمان و هزینه متقاضیان را کاهش دهد.
به هر حال همکاری این دو موسسه کره‌ای نشان می‌دهد فناوری بلاک‌چین ابزار مناسبی برای مدیریت اسناد و مدارک است.
در نتیجه نه تنها کره‌جنوبی و نه فقط مدارک مربوط به وام مسکن بلکه طیف وسیعی از سازمان ها و مراکز انواع مختلفی از مدارک را با استفاده از فرایند درهم‌سازی (Hashing) و تخصیص یک رشته‌درهم منحصر به فرد به هر مدرک در شبکه‌های بلاک‌چینی قرار می‌دهند.
مثلا یک دانشگاه روسی چند هفته پیش اعلام کرد مدارک دانشگاهی را با هدف مقابله با جعل و افزایش دسترس‌پذیری بر روی زنجیره‌بلوک ثبت می‌کند.
قبل از این اوکراینی‌ها هم ثبت اسناد داخلی مربوط به دارایی‌های ملکی و حراج اموال مجهول در اوکراین بر روی دفاتر کل توزیع شده زنجیره‌بلوکی را آغاز کرده بودند.
با این روند قطعا در آینده شاهد شرکت‌ها و سازمان‌های بیشتری خواهیم بود که از فناوری بلاک‌چین برای مدیریت اسناد و مدارک استفاده خواهند کرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *