همه چیز در مورد رمز ارز Ripple

Ripple که در حال حاضر یکی از پنج رمز ارز برتر سرمایه بازار است، سهم عادلانه خود را از بحث و جدل دیده‌است.
از طرف دیگر، حامیان اشاره می‌کنند که هدف این شرکت، بهبود انتقال فرامرزی از طریق فن‌آوری‌های دفتر توزیع، اثر قابل‌توجهی بر روی تجارت و امور مالی و در نتیجه تاثیر مثبت بر اقتصاد جهانی خواهد داشت.
از سوی دیگر، منتقدان ادعا می‌کنند که ارائه محصول شرکت پیچیده است، token آن غیر ضروری است و مفهوم آن بسیار دور از غیر متمرکز است.

در ادامه بررسی می کنیم که چگونه بخش‌های مختلف می‌توانند با هم کار کنند تا به هدف Ripple دست یابند.

بهبود نقل و انتقالات فرامرزی
اختلاف کمی وجود دارد که سیستم فعلی انتقال پول در واحد ارز و مرزها ناکافی و بی‌فایده است. بانک‌های تجاری برای اینکه بتوانند از طرف مشتریان خود پول پرداخت کنند، باید حساب بانکی خود را در کشور مقصد داشته باشند. آن‌ها عموما توازن پول کشور در این حساب‌ها را حفظ می‌کنند. اغلب این تعادل در آنجا می‌نشیند و منتظر دستور پرداخت‌است.
این شرکت بر این باور است که با استفاده از فن‌آوری اختصاصی خود، وجوه پرداختی می‌تواند به سایر ارزها تبدیل شود.

درخواست های پیچیده
فن‌آوری Ripple به چند بخش تقسیم می‌شود: xCurrent، xVia، xRapid و XRP.

یه بررسی هرکدام از این بخش ها میپردازیم:

بررسی xCurrent :
xCurrent یک پلتفرم استفاده‌شده توسط بانک‌ها و دیگر موسسات مالی است تا پرداخت فرامرزی را حل کند. xCurrent از یک پروتکل پیام‌رسانی استفاده می‌کند که اطلاعات لازم برای ترتیب دادن پرداخت را استخراج می‌کند، که به بانک‌ها مربوط می‌شود. هنگامی که اعتبار قبل از معامله حساب‌ها و ترازهای حساب‌ها تکمیل شد، همه طرفین یک قفل روی سرمایه میگذارند.

در این نقطه، امضاهای رمزنگاری تولید می‌شوند که تایید می‌کنند وجوه موجود هستند و طرفین برای انجام تراکنش آماده هستند. سپس سرمایه‌ها به طور همزمان در تمام شرکت کنندگان منتشر می‌شوند.

xCurrent از یک دفتر توزیع به نام Interledger استفاده می‌کند که توسط کنسرسیوم شبکه جهانی وب ایجاد شده‌است، یک گروه غیرانتفاعی که استانداردهای بین‌المللی برای شبکه گسترده جهانی را حفظ می‌کند.

بررسی xRapid :
پرداخت‌ها در ترکیبات کم‌تر مایع(liquid) به احتمال زیاد از xRapid استفاده می‌کنند، که به توکن Ripple برای تسهیل نقدینگی تکیه دارد. این کار با انتقال وجوه حاصل به XRP، و از آنجا به صندوق‌های ذی‌نفع انجام می‌شود. این به بانک عامل اجازه می‌دهد تا از نیاز به داشتن سرمایه “پارک کردن” در حساب بانکی یک بانک در کشور ذی‌نفع اجتناب کند یا بر یک موسسه دیگر (یک “عرضه‌کننده نقدینگی” تکیه کند)تا بانک ذی‌نفع را با مقدار صحیح پول محلی تامین نماید.

به عنوان مثال، اگر شرکت A در تایلند مواد خام را از شرکت B در نیجریه خریداری کند، معامله شبیه این خواهد بود:

xRapid از baht شرکت A برای خرید XRP استفاده می کند(baht پول رایج تایلند است)و سپس آن را به naira تبدیل می‌کند(naira چول رایج نیجریه است) که به بانک ذی‌نفع خواهد رسید. این الگوریتم به طور خودکار بازار baht / XRP را با بهترین قیمت و maker / naira market با بهترین قیمت انتخاب می‌کند. به این ترتیب، بانک A در تایلند نیازی به نگهداری naira در یک حساب بانکی در نیجریه ندارد. و همچنین لازم نیست که یک ارایه‌دهنده نقدینگی که مایل به انجام مبادلات ارزی است را پیدا کند.

در زمان نگارش، تعدادی از ارایه دهندگان پرداخت (از جمله اتحادیه غربی و Moneygram)در حال آزمایش روی سکو هستند، و شرکت انتقال پول مکزیکی Cuallix در واقع از آن در تولید استفاده می‌کند.

یک مانع بالقوه برای رشد xRapid نقدینگی XRP است. برای این پلتفرم، XRP باید در مبادلات در سراسر جهان، با سطح معقولی از حجم مبادلات، فهرست شود.

بررسی xVia :
xVia یک رابط کاربری است که برای ساخت xCurrent طراحی شده‌است و استفاده از آن آسان‌تر است. از طریق ادغام API، یک اتصال با موسسات مالی با استفاده از محصولات Ripple و نیز ردیابی پرداخت‌ها و تولید فاکتور فراهم می‌کند.

بررسی XPR:
XRP توکن Ripple است. در زمان نوشتن این خط، سومین cryptoasset بزرگ از نظر سرمایه بازار است.

این توکن ماینر ندارد – در سال ۲۰۱۵ همه ۱۰۰ میلیارد نوع توکن به Ripple صادر شده‌است. سازندگان به ۲۰ میلیارد پوند کمک کردند و بقیه را به شرکت دادند، که از آن برای توسعه نقدینگی استفاده کرده، و به طور خاص آن‌ها را به مشتریان و incentivizing بازار توزیع کرد.
بلاک چین ای که XPR روی آن اجرا می شود، the XRP نامیده می‌شود. به جای اتکا بر روی PoW از PoS استفاده می شود.
واژه دیگری که ممکن است با آن برخورد کنید RippleNet است که به یک محصول خاص اشاره نمی‌کند بلکه به شبکه موسسات مالی با استفاده از محصولات Ripple اشاره می‌کند. به عبارت دیگر، شامل xCurrent، xRapid و تمام بانک‌ها با استفاده از آن‌ها می‌باشد.

آیا توکن غیرضروری است؟
به دلیل کاربرد نسبتا محدود آن تا تاریخ انتقال از مرز، برخی پیشنهاد کرده‌اند که ارزش Ripple در این راه نیست، بلکه در نرم‌افزار xCurrent است که پرداخت‌ها را انجام می‌دهد. آن‌ها با توجه به منافع نسبی در xCurrent به عنوان مدرک نشان می‌دهند که این نشانه برای فن‌آوری Ripple برای مفید بودن ضروری نیست.

علاوه بر این، برخی ادعا می‌کنند که نوسان نشانه آن را از یک مکانیزم پرداخت عملی منع می‌کند

با این حال، حامیان Ripple اصرار دارند که استفاده از xCurrent اولین گام به سمت استفاده وسیع‌تر از xRapid و نشانه XRP است. در حالی که xCurrent بر بانکداری و راهروهای واحد پول مایع تکیه دارد، نیازی به حفظ حساب‌ها در بانک‌های داخلی ندارد – با استفاده از XRP به عنوان پلی بین ارز – نقدینگی بانک‌ها را آزاد می‌کند.

و همانطور که برای نوسان، Ripple استدلال می‌کند که تبادل بین ارز fiat و XRP در xRapid به سرعت برای نشان دادن حرکت قیمت برای ماده اتفاق می‌افتد.

Ripple چه قدر غیر متمرکز است؟
بسیاری از معترضان اصرار دارند که XRP حتی به عنوان یک رمز ارز صلاحیت ندارد، زیرا توسط یک شرکت کنترل می‌شود (در زمان نگارش، Ripple مالک بیش از ۶۰ % از tokens XRP است، هر چند بیشتر آن‌ها سپرده می‌شوند).
همچنین، معاملات توسط validators مجاز توسط Ripple پردازش می‌شوند. این شرکت تلاشی برای تنوع بخشیدن به فهرست تایید شده (شناخته‌شده به عنوان فهرست منحصر به فرد)کرده‌است، اما این لیست هنوز مجاز است، برای همه باز نیست و بنابراین واقعا غیر متمرکز نیست.

Ripple تاکید می‌کند که تمرکززدایی کامل از دفتر XRP برای اهداف آن لازم نیست، و به دلایل امنیتی لازم است که به احزاب “اعتماد” محدود شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *